یک وب نگار

Sample image

نمایشگاه اتوکام ۴ تا ۸ دی ماه در محل نمایشگاه های استان اصفهان برگزار گردید، ۱۲۰ مشارکت کننده از استان های مختلف کشور حضور داشتند و آخرین نمونه محصولات و خدمات خود را در زمینه های مختلف به نمایش در آوردند.نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری (Autocom2013) با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، مدیران و کارشناسان شورای عالی انفورماتیک کشور، رؤسای نظام صنفی رایانه ای کشور، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان، مدیرعامل شرکت مخابرات استان، رؤسای انجمن ها و اتحادیه های مربوطه و خبرنگاران استانی و کشوری در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گشایش یافت. در این نمایشگاه ۱۲۰ مشارکت کننده از استان های مختلف کشور حضور داشته و آخرین نمونه محصولات و خدمات خود را در زمینه های مختلف به نمایش در آوردند. همچنین روزهای ۷ و ۸ دی از ساعت ۹ تا ۱۲ ویژه بازدید متخصصین بود.

میز خدمات فناوری اطلاعات helpdeskیک تفاوت بین این دو وجود دارد، و این اغلب به سردرگمی منجر می شود. اینجا برداشت من در این دو توصیف است:

اول از همه - اگر شما در حال صحبت کردن در مورد یک «میز کمک» و یا «میز خدمات» هستید، به یاد داشته باشید که این دو عملکرد جزئی از کسب و کار بوده و الزاما قسمتی از یک نرم افزار نیستند.شما می توانید نرم افزار  را  اجاره ، طراحی یا خرید کنید که شما را در انجام عملکرد کمک می کند، اما در خود آنها راه حل نیست.در حالی که  اجرای یک میز خدمات یا میز راهنما کمک بدون نرم افزار در محل (با استفاده از تکه کاغذ، تخته سفید، گره در دستمال) ممکن است، برای اجرای عملکرد یک میز خدمات یا میز راهنما بدون مردم ممکن نیست.

میز راهنما «مرکز مشاوره» (Helpdesk)

«میز کمک» با یک عملکرد خارجی روبرو است. این ابزار به مشتریان خارجی برای تماس با سازمان شما را با سوالات و مشکلات اجازه می دهد، و  به شما  فرصتی را برای مدیریت این ارتباطات به شیوه ای کارآمد می دهد. میز راهنما (مرکز مشاوره) معمولا توسط تیم پشتیبانی مشتری اداره می شود، که مسئولیت رسیدگی به اولین خط ارتباط با مشتری است. آنها می توانند در داخل در صورت نیاز افزایش یابند، اما همیشه یک نقطه تماس برای مشتری باقی خواهد ماند (به عنوان مثال اگر یک سوال در مورد صورت حساب وجود دارد، تیم امور مالی لازم است که  در جهت اقدام مناسب ارائه مشاوره نماید).

 

میز خدمات(Service Desk)

«میز خدمات» با یک عملکرد داخلی روبرو است. این به مشتریان داخلی برای ورود سوالات و مشکلات اجازه می دهد، و این دوباره  به شما فرصت  برای مدیریت این در شیوه ای کارآمد می دهد. تامین کنندگان و شرکای همچنین بخش خدمات با ورود به سیستم برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.

اغلب ما به طور سنتی، بخش میز خدمات را صرفا به عنوان یک تابع از بخش فناوری اطلاعات در نظر می گیریم. (به عنوان مثال در صورت بروز یک مشکل با پرینتر، شما باید میز خدمات تماس بگیرید). با این حال در واقعیت، هر گروه یا تیم در سازمان شما می تواند فعالیت میز خدمات خود را اجرا کند. تصور کنید  هر تیم یا بخش سازمان خدماتی را ارائه می کند، و همه آنها خودشان (اغلب به صورت متفاوت) مشتریان داخلی با سوالات و مشکلات مربوط به آن سرویس را برای مجموعه های خود از  را فراهم می کنند. این باعث احساس مناسب آنها برای  عملکرد خود  برای برخورد با این مشتریان داخلی است.

چمع بندی

پس به طور خلاصه، عملکرد میز کمک یک عملکرد خارجی را فراهم می کند که نقطه تماس را برای مشتریان، مدیریت سوالات و مشکلات مشتریان است. عملکرد میز خدمت یک عملکرد داخلی است، ارائه نقطه تماس برای مشتریان داخلی از هر تیم خاص و یا بخش در سازمان شما.

سرویس دسک و هلپ دست helpdesk servicedesk

میز راهنما (Help Desk) یک منبع در نظر گرفته شده برای ارائه به مشتری یا کاربر نهایی با اطلاعات و خدمات پشتیبانی های مربوط به شرکت و یا موسسات محصولات و خدمات است. هدف استفاده از ابزارهای میز راهنما (Help Desk) معمولا برای کمک به عیب یابی مشکلات و ارائه راهنمایی در مورد محصولات مانند کامپیوتر، تجهیزات الکترونیکی، مواد غذایی، پوشاک، و یا نرم افزارها است.

شرکت ها معمولا یک هلپ دسک برای کمک به مشتریان خود از طریق کانال های مختلف از جمله شماره تلفن رایگان، وب سایت ها، پیام های فوری، و یا ایمیل فراهم می کنند. همچنین میز کمک های طراحی شده برای ارائه کمک به کارمندان در خانه نیز وجود دارد.

تفاوت بین میز راهنمای فناوری اطلاعات و میز خدمات فناوری اطلاعات

26 آذر 1392 In لوگوی مشتریان

Sample image

  • + کارفرما: شرکت برق منطقه ای سمنان
  • + پروژه: سامانه مدیریت خدمات رایانه ای وب نگار
23 آذر 1392 In لینوکس

 بعد از نصب سرویس دهنده وب آپاچی در لینوکس ابونتو به یک مشکل در روت var/www/ بر می خوریم و آن هم عدم دسترسی به این فولدر است. به شکلی که اجازه کپی کردن یا تغییر محتوای این آدرس ممکن نیست. به روش زیر می توان این دسترسی را ایجاد کرد: 

sudo chmod 777 /var/www

 

 
  WEBNEGAR TV  

مرام نامه وب نگار

«وب نگار حقوق مشتریان خود را محترم می شمارد، ما در مورد توصیف ویژگی های محصولات خود کاملا شفاف عمل می نماییم، اصالت کالا و خدمات ما شفاف بیان می گردد. در اجرای تعهداتمان کوشا و دقیق هستیم. به مسئولیت اجتماعی مان توجه داریم. در حفظ اسرار مشتری کوشا هستیم»