یک وب نگار

26 فروردين 1392 In خدمات

تشریح مسئله :

با وجود گسترش نرم افزارها و خدمات تحت وب و نیازمندی روز افزون استفاده این ابزارها این سؤال ها مطرح می شود که :

آیا صرفا مهندسی نرم افزار و استفاده از ابزار های برنامه سازی پیشرفته به معنای توانایی طراحی وب سایتها با رعایت استانداردهای تجاری است؟

چگونه می توان کیفیت و کاربرد پذیری یک وبگاه را ارزیابی کرد؟

جهت طراحی و پیاده سازی یک وب گاه با خصیصه های استاندارد و قابلیت کاربرد پذیری چه پارامترهایی برای افزایش کاربرد پذیری باید رعایت کنیم؟

و در نهایت وضعیت فعلی وبگاه های موجود در چه وضعیتی است؟

کاربرد پذیری وب سایت شما چقدر مهم است؟

بسیاری از کسب و کارهای فعال در فضای مجازی دنیا مانند goodiva ، Nike تجارب تلخی از شکستهای خود در فضای اینترنتی دارند چرا که در طراحی های خود توجه دقیقی به اینگونه مسائل ننمودند. اما تجارب شکست اولین حضور باعث شد که با جبران و طراحی مجدد و مهندسی شده با استانداردهای روز دنیا به برندهای تجاری مهمی در فضای وب تبدیل شوند.

ارزیابی و رتبه بندي وب گاه ها امري ضروري به نظر می رسد .با این وجود به ارزیابی خدمات دولتی و خصوصی در اینترنت کم تر پرداخته شده است.  به دلیل این که کیفیت پیاده سازي و خدمات در ملیتهاي مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد، هنوز استاندارد بین المللی و فراگیري در مورد چگونگی ارزیابی وب گاههاي دولتی تبیین نشده است. ارزیابی محتوا و متون موجود در وب از دیرباز مطرح بوده است ولی وب جنبه ها و کاربردهاي جدیدي را به ارمغان آورده که هر یک فرصتی جدا جهت مطالعه را می طلبند . لذا ارزیابی وب گاه ها از جهت کشف مشکلات موجود در آن ها می تواند بسیار سازنده باشد.
 

کاربردپذیری (Usability) و وب سنجی

انسان نوعی موجود خلاق و ابداع کننده است و این توانایی را یافته است که برای رفع و یا تسهیل برخی از نیازهای خود ابزاری را طراحی و پیاده سازی نماید. اما نکته ای که در خلق هر شیئ مورد کاربرد انسانها مهم است  آنست که اشیاء و ابزارها باید بگونه ای طراحی و ساخته شوند که دارای کاربرد پذیری بالایی باشند. زیرا اگر ابزارهای ساخته شده معیارهای کاربردپذیری را به درستی رعایت ننموده باشند نمی توانند با انسان تعامل مناسبی داشته باشند.

تصور اصلی در مورد مبحث کاربرد پذیری این است که هر شیئ با توجه به مسائل روانشناختی انسانها طراحی شود. سازمان ایزو کاربرد پذیری را اینگونه تعریف می کند :

"تا چه حد یک محصول می تواند دریک چهارچوب کاربردی مشخص توسط کاربران مشخص برای رسیدن به اهداف مشخص شده با اثربخشی، بهره وری، و رضایت  استفاده شود".

کاربرد پذیری می تواند در هر بعد از خلق اشیاء و سیستم ها توسط انسانها استفاده شود مانند طراحی یک ریموت کنترل، فرمان اتومبیل، صفحه کلید رایانه، یخچال، سازه های شهری، نرم افزار ... . هدف از مطالعات کاربرد پذیری رسیدن به چند نتیجه است : اول توسعه متدولوژیهایی برای اطمینان از اینکه محصولات قابل استفاده هستند و دیگری اندازه گیری میزان آسانی بکارگیری آنها توسط کاربران.

اما در کنار توسعه فناوری های وب مبحث دیگری نیز مطرح شده است که همان مقوله کاربرد پذیری در وب می باشد.

با گسترش ابعاد کاربرد خدمات وب مقوله کاربردپذیری نمود بیشتری یافته است. کاربردپذیری در حال تبدیل شدن به یکی از مهمترین عوامل موفقیت سیستم های کاربردی نرم افزاری و تجارت الکترونیک است. کاربردپذیری وب یک محدوده تحقیقاتی بین رشته ای است و مبنای آن بر توسعه رابط های کاربری، تکنولوژی اینترنت و روانشناسی شناختی است.  قابلیت استفاده وب نوعی رویکرد در ایجاد وب سایت های آسان برای کاربر نهایی استفاده کننده است، بدون نیاز به هر گونه که آموزش های تخصصی انجام می شود.

شرکت وب نگار پویا از پیشگامان در حوزه فناوری با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و کارآزموده و با بنیه آکادمیک در سطح کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک ، مهندسی نرم افزار ، روانشناسی صنعتی آمادگی خود را در جهت اجرای پروژه های وب سنجی و ارزیابی وب سایتها و پورتالهای موجود و ارائه استاندارد و استراتژی وب اعلام می دارد.

 
26 فروردين 1392 In خدمات

وب نگار آمادگی دارد که دوره ها و سمینارهای آموزش تخصصی تجارت الکترونیک را با موضوعات ذیل برگزار نماید :

1- کسب و کار بین سازمانی و استانداردها

2- مسائل حقوقی تجارت الکترونیک

3- تجارت سیار

4- پورتال های سیار، پورتالهای صنعتی افقی و عمودی ، پورتالهای عمومی

5- بازاریابی الکترونیک

6- امنیت

7- استانداردهای وب

8- مبانی تجارت الکترونیک ویژه مدیران

9- مبانی تجارت الکترونیک ویژه کارمندان

 

26 فروردين 1392 In خدمات

 با گسترش  استفاده از اینترنت  و طبیعت تعاملی بودن آن بازاریابی از طریق این رسانه اهمیت ویژه یافته است از مزایای بازاریابی اینترنتی می توان به اطلاعات وسیع و نامحدودو همیشه در دسترس اشاره نمود، کاربران با اتصال به اینترنت و جستجوی برند و یا کالای مورد نظرشان میتوانند در هر لحظه اطلاعات کاملی راجع به آن کالا دریافت نمایند و در صورت تمایل نسبت به خرید آن اقدام کنند.
بازار یابی اینترنتی  علاوه بر گسترش محدوده بازار مورد جستجو باعث کاهش هزینه های تبلیغاتی از طریق روشهای دیگر می شود

و می توان آمار دقیقی از بازخوردها و بازدید های کاربران داشت و این نتایج را در استراتژی های  مجموعه  در نظر گرفت.عملیات بازاریابی اینترنتی به صورت کلی می تواند شامل موارد زیر باشد :


1- طراحی حرفه ای وب سایت Design
2-  آنالیز کلمات کلیدی  Keywords
3- معرفی به موتورهای جستجو Search engine
4- سیستم های تبلیغات کلیکی Click base advertisement
5- تهیه متون وب سایت Content
6-  مشاوره سئو SEO
7-  گروه های ایمیلی  Email marketing
8- بازار یابی از طریق موتورهای جستجو Search Engine Marketing (SEM)  
9- تبلیغات بنریBannering  &  shocking banner
10- تبلیغات جایزه ای  Gift and prize advertisement
11- بازاریابی شبکه های اجتماعی  Social Networking


شرکت وب نگار پویا از پیشگامان حوزه فناوری بوده که در اختیار داشتن تجربه چندین ساله در طراحی و پیاده سازی سرویس های آنلاین و تحت وب و کادر علمی در سطوح کارشناسی ارشد فن آوری اطلاعات و تجارت الکترونیک سرویس خدمات مشاوره ای تخصصی را در زمینه های فوق  ارائه می دهد. معرفی شما و محصولات شما به بهترین و موثرترین صورت تخصص مجموعه وب نگار است.26 فروردين 1392 In محصولات

سامانه اتوماسيون تغذيه يك سيستم مركب از تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري و تجهيزات ارتباطي است. اين سامانه در جهت كمك به سازمانها ، كارخانجات و دانشگاهها و مراكز بزرگ كه داراي سيستم سرويس دهي تغذيه جهت پرسنل يا دانشجويان مي باشد طراحي شده است.
مديران رستورانهاهميشه با معضلي به نام برنامه ريزي طبخ مواجه هستند

این سیستم برای پاسخگویی در شرایط پر ترافیک و کار شبانه روزی و حجم داده های بالا بوده و دارای سرعت عملکرد و انعطاف بسیار بالا در جهت مديريت دارا مي باشد.
این سامانه از دو قسمت عمده پذیرش (رزرو ) و مديريت رستوران مي باشد.

بخش رزرواسيون غذا بصورت هفتگي يا ماهانه به دو شكل قابل انجام است :

1- سيستم تلفن گويا
2- سيستم تحت وب و اينترنتنمونه توپولوژي اجرا شده در فولاد مباركه اصفهان :

 

 

در اين سيستم پرسنل مي توانند از بستر ارتباطي بسيار ساده يعني تلفنهاي موجود از داخل يا خارج از مجموعه در كليه ساعت شبانه روز و هفت روز هفته با سيستم مرتبط شده و در يك پروسه بسيار ساده از طريق سيستم خودكار اقدام به سفارش غذاي هفتگي خود مطابق برنامه رستوران نمايند .
همچنين براي افرادي كه به شبكه اينترانت نيز دسترسي دارند امكان رزرو با خدمات كاملتري پيش بيني شده است.
بعد از عمليات رزرو در زمان مراجعه به رستوران ، سيستم نصب شده در محل رستوران با سرور مركزي مرتبط شده و در اين زمان افراد مي توانند غذاي سفارشي خود را دريافت نمايند.
در اين روش هر پرسنل داراي يك اعتبار ريالي يا تعدادي بوده كه مي تواند آنرا بسته به ميل خود مديريت و هزينه نمايد.
مديران سيستم مي توانند از گزارشاتي كه از سرورها استخراج مي شود بهره مند شده و مطابق آمار اقدام به طبخ غذا با ضريب دقت بالاتري نمايند. همچنين گزارشات از ميزان مواد مصرفي – ميزان استقبال از يك نوع غذا – و ديگر گزارشات مفيد آماري به برنامه ريزي در جهت افزايش رضايتمندي كمك خواهد نمود .

مزايا :

- حذف سیستم سنتی صدور بن ،
- جلوگیری از تخلفات و سوء استفاده ها ،
- مدیریت برنامه غذایی ،
- فراهم سازی زمینه ارائه تنوع غذایی بهتر در برنامه شیفت ،
- عدم گردش ریالی پول بصورت حقیقی.

- اجزای پروژه :

الف ) زیر سیستم ارتباطی رزرواسیون
ب ) زیر سیستم مرکزی و بانک اطلاعات
ج ) زیر سیستم رستورانها و صدور فیش
د ) زیر سیستم تبادل داده ها

در اين سيستم طراحي سخت افزاري و نرم افزاري بگونه اي است كه نياز به ارتباط شبكه اي به حداقل رسيدن و تبادل داده ها بين مركز اصلي سرور رستوران با رستورانهاي متعدد و پراكنده به راحتي از طريق خطوط عادي تلفن قابل انجام است.
اين سامانه خدمات ديگري همانند آناليز تغذيه ، مشاوره آنلاين ، سيستم جوايز ... را نيز دارا مي باشد.

 

 • RUP
 • Dot Net 3.5 sp1
 • C#.net
 • SQL Server 2008
 • WCF Technology Support
 • SOA Architecture
 • SOAP Support
 • Web Service Support

 

 • Windows/Web Base
 • تحت شبکه .
 • سيستم تلفن گويا.
 • استفاده از خطوط E1 يا تلفن عادي.
 • پشتيباني بيش از 2000 تماس تلفني در روز.
 • پشتيباني از بيش از 500000 ركورد اطلاعاتي در ماه.
 • برنام ريزي طبخ بيش از 14000 پرس غذا در روز
 • مستقل از شبكه LAN.
 • پشتيباني بيش از 60 رستوران بيش بصورت همزمان.
 • پشتيباني از GPRS و سامانه هاي موبايل.
 • بهره مندي از تكنولوژي WCF در ارتباطات و همچنين معماري نرم افزاري SOA در سامانه هاي رستوراني .

 

26 فروردين 1392 In محصولات

سامانه مدیریت آگهی یک سامانه مناسب برای راه اندازی یک سامانه ارسال آکهی توسط اعضاء است، انواع آگهی های خرید و فروش با قابلیت دسته بندی و جستجوی پیشرفته تدارک دیده شده است.

 

wn

این سامانه گزارشات روزانه و مدیریتی متعددی تولید و ارائه می نماید ،  از جمله گزارشات :

1-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.Net Framework 4.0 SQL Server 2008/2012 Crystal Reports / RDL Excel/Word/CSV/PDF Windows XP/7

توجه : !این مطلب صرفا توصیف کننده توانایی های و قابلیت های محصول است، لطفا جهت امور رزرو و مسائل غیرفنی با این شرکت تماس حاصل نفرمایید. انجام خدمات غیر فنی در حوزه اختیار و امکان این مجموعه نیست

توسعه محصول:
این محصول بنا بر درخواست مشتری و انجام فرایند های امکانسنجی قابل سفارشی شدن است.

26 فروردين 1392 In محصولات

این سامانه جهت ثبت نام مکانیزه امور نمایشگاه ها و غرفه ها تهیه شده است.

 

wn

عمليات صدور درخواست خريد ، ايجاد ثبت سفارش ، ارسال به واحد هاي حمل و صدور بارنامه ، انجام امور گمركي و شروع عمليات حمل ، و همچنين پيگيري  وضعيت حمل بارنامه و مديريت تعرفه كالا از امكانات اين سامانه است.

يكي از مشكلات سازمانها و شركتهاي بزرگ پيگيري محل و وضعيت كالا ، محاسبه هزينه ها و تعرفه هاي گمركي ، برنامه ريزي در جهت كاهش زمان لازم براي ترخيص كالا از گمرك ، و جلوگيري از اشتباهات رايج در امور تعرفه ها و اسناد مرتبط با ترخيص كالا و جلوگيري از جريمه هاي سنگين گمرك است.

اين نرم افزار با امكانات خاص خود و ثبت كليه اطلاعات از زمان صدور درخواست خريد تا زمان انجام امور گمركي و ره گيري كالا و تحويل كالا به سفارش دهنده امور را مديريت مي نمايد و تسهيلات زيادي را مخصوصا براي بخش تجارت خارجي هر سازمان به ارمغان مي آورد.

بدليل گستردگي حوزه فعاليت سيستم هاي تداركات خارجي و ارتباط با شعب و دفاتر بندري و غيره اين سامانه مي تواند از طريق وب اطلاعات و گزارشات مورد نياز را از راه دور دريافت و يا ارائه نمايند.
بدين ترتيب نمايندگان شركت در بنادر و گمركات و يا كشورهاي ديگر مي توانند از طريق وب سايت وضعيت كالا را وارد سيستم نموده و مديران و مشتريان نيز از وضعيت سفارش خود مطلع گردند.

 

 

 

.Net Framework 4.5 SQL Server 2008/2012 Crystal Reports / RDL Excel/Word/CSV/PDF Windows XP/7

توجه : !این مطلب صرفا توصیف کننده توانایی های و قابلیت های محصول است، لطفا جهت امور رزرو و مسائل غیرفنی با این شرکت تماس حاصل نفرمایید. انجام خدمات غیر فنی در حوزه اختیار و امکان این مجموعه نیست

توسعه محصول:
این محصول بنا بر درخواست مشتری و انجام فرایند های امکانسنجی قابل سفارشی شدن است.

26 فروردين 1392 In وب نگار


سامانه بیمه مدیریت تکمیلی، مناسب برای سازمانهایی است که دارای صندوق بیمه مستقل کارکنان بوده و نیاز دارند که مدیریت پرداختها را مستقلا انجام دهند، این سامانه از طریق وب سرویس می تواند با سیستم پرسنلی سازمان ارتباط برقرار کرده و اطلاعات پرسنل و افراد تحت تکفل آنها را دریافت نماید، در این سامانه 3 نوع بیمه پیش بینی شده است که شامل بیمه های مازاد بر درمان ، عمر ، حادثه می باشد، در مورد هر نوع بیمه دوره پرداخت و همچنین انواع تعهدات هر دوره بیمه ای را مشخص نمود،تاریخ هر دوره بیمه برای هر نوع بیمه می تواند متغیر و قابل تنظیم باشد..

 

wn

این سامانه گزارشات روزانه و مدیریتی متعددی تولید و ارائه می نماید ،  از جمله گزارشات :

1- گزارشات استفاده پرسنل از هر نوع تعهد بیمه ای.

2- گزارشات جامع و تفکیکی پرداختهای بیمه.

3- گزارشات ماهانه صندوق.

4- گزارشات مدیریتی و آماری.

5- گزارشات استفاده بیمه به تفکیک نوع استخدامی و محل کار و مراکز هزینه.

پرسنل با مراجعه به مرکز بیمه سازمان و ورود شماره پرسنلی ضمن مشاهده افراد تحت تکفل، سوابق درخواستها ( فاکتورهای) بیمه ای و وضعیت آنرا مشاهده می نمایند، کارشناس امور بیمه می تواند فاکتورهای جدید را برای هر نوع تعهد بیمه ای ثبت نماید، کنترل های لازم جهت رعایت سقف پرداخت هر نوع تعهد بیمه ای برای هر دوره بطور سیستمی انجام می پذیرد.

برای هر نوع تعهد بیمه ای از هرنوع بیمه امکان تعریف سقف تعهدات به ازای هر نفر و سقف تعهدات سازمان می باشد که با پارامترهای متعدد قابل تنظیم است.

 

 

 

 

.Net Framework 4.5 SQL Server 2008/2012 Crystal Reports / RDL Excel/Word/CSV/PDF Windows XP/7

توجه : !این مطلب صرفا توصیف کننده توانایی های و قابلیت های محصول است، لطفا جهت امور رزرو و مسائل غیرفنی با این شرکت تماس حاصل نفرمایید. انجام خدمات غیر فنی در حوزه اختیار و امکان این مجموعه نیست

توسعه محصول:
این محصول بنا بر درخواست مشتری و انجام فرایند های امکانسنجی قابل سفارشی شدن است.

25 فروردين 1392 In خدمات

امروزه هویت نام تجاری همانند سرمایه برای سازمان و محصولات آن ارزش می‌آفریند و از این رو ارتقای نام تجاری در بسیاری موارد به استراتژی سازمان تبدیل می‌شود.

یکی از دغدغه های همیشگی سازمان‌ها، حفظ و توسعه اعتبار نام و نشان سازمان یا همان برند است، اما در سال‌های اخیر شاهد محو یا کمرنگ شدن برندهای بسیار معروفی از صحنه بازار بوده ایم، برندهایی که هر کدام گاها از پیشگامان حوزه خود بوده اند از جمله Woolworth و Kmart در امریکا، Ratners فروشگاه زنجیره ای طلا و جواهرات در انگلستان، Alders فروشگاه زنجیره ای در انگلستان، MG Rover و Oldsmobile برندهای معروف خودرو، Enron تولید کننده انرژی و MCI در صنعت مخابرات.

بسیاری از کسب کار ها هزینه های گزافی را برای جا انداختن برندشان در فضای کسب و کار هزینه می کنند. تبلیغات در رسانه ها، خبر ها از جمله ابزارهای معرفی یک برند جدید می باشد، اما برند سازی در محیط وب شرایط خاص خود را دارد.

بسیاری از برند ها بدون آشنایی با فضای مجازی و قوانین و عرف حاکم  بر آن وارد عمل شده و خسارات زیادی را به برند خود وارد ساخته اند، هزینه بازسازی یک برند بد نام شده در فضای اینترنتی کار بسیار دشوار و گاهی اوقات غیر ممکن است. لذا معرفی نام و نشان تجاری در حوزه وب نیازمند دقت نظر و تیم مشاور متخصص در حوزه تجارت الکترونیک است.

19 فروردين 1392 In وب نگار

هیات مدیره و پرسنل  وب نگار پویا  سعی اعلام می دارند:

 

1- ما به انجام تعهداتمان پایبند هستیم.

2- کسب رضایتمندی مشتری اولویت اول ماست.

3- در کسب درآمد و سود حلال با رعایت موازین شرعی را سر لوحه خود قرار می دهیم.

4- به مسئولیت های اجتماعی خود توجه داریم.

5- حریم شخصی کاربران و مشتریان مان را محترم می شماریم.

6- مشاوری صادق و امین برای مشتریان و همکاران مان هستیم.

7- در ارتباط و تعامل با مشتریان موازین اخلاقی و انسانی را رعایت می نماییم.

8- در رقابت تجاری و کسب و کار از اخلاق کاری حمایت می نماییم.

9- پذیرای نقد منصفانه هستیم.

10- از تخریب همکاران و رقبا پرهیز می نماییم.

11- حقوق تالیف و مالکیت مادی و معنوی آثار را رعایت می نماییم.

12- در توصیف محصولاتمان شفاف هستیم و حقوق تجاری را رعایت می نماییم.

13- اگر هر جزء یا کل از محصولات و خدمات ما از منشاء دیگری باشد صراحتا اعلام می نماییم.

 

18 فروردين 1392 In اخبار و رویدادها

بورس انرژی فولاد مبارکه - وب نگار

سامانه رزرو اینترنتی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان به بهره برداری رسید.

صفحه1 از2
  WEBNEGAR TV  

مرام نامه وب نگار

«وب نگار حقوق مشتریان خود را محترم می شمارد، ما در مورد توصیف ویژگی های محصولات خود کاملا شفاف عمل می نماییم، اصالت کالا و خدمات ما شفاف بیان می گردد. در اجرای تعهداتمان کوشا و دقیق هستیم. به مسئولیت اجتماعی مان توجه داریم. در حفظ اسرار مشتری کوشا هستیم»