یکشنبه, 08 دی 1392 ساعت 04:54

تفاوت بین «میز راهنمای فناوری اطلاعات» و «میز خدمات فناوری اطلاعات»

By واحد تحقیقات وب نگار پویا
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

میز خدمات فناوری اطلاعات helpdeskیک تفاوت بین این دو وجود دارد، و این اغلب به سردرگمی منجر می شود. اینجا برداشت من در این دو توصیف است:

اول از همه - اگر شما در حال صحبت کردن در مورد یک «میز کمک» و یا «میز خدمات» هستید، به یاد داشته باشید که این دو عملکرد جزئی از کسب و کار بوده و الزاما قسمتی از یک نرم افزار نیستند.شما می توانید نرم افزار  را  اجاره ، طراحی یا خرید کنید که شما را در انجام عملکرد کمک می کند، اما در خود آنها راه حل نیست.در حالی که  اجرای یک میز خدمات یا میز راهنما کمک بدون نرم افزار در محل (با استفاده از تکه کاغذ، تخته سفید، گره در دستمال) ممکن است، برای اجرای عملکرد یک میز خدمات یا میز راهنما بدون مردم ممکن نیست.

میز راهنما «مرکز مشاوره» (Helpdesk)

«میز کمک» با یک عملکرد خارجی روبرو است. این ابزار به مشتریان خارجی برای تماس با سازمان شما را با سوالات و مشکلات اجازه می دهد، و  به شما  فرصتی را برای مدیریت این ارتباطات به شیوه ای کارآمد می دهد. میز راهنما (مرکز مشاوره) معمولا توسط تیم پشتیبانی مشتری اداره می شود، که مسئولیت رسیدگی به اولین خط ارتباط با مشتری است. آنها می توانند در داخل در صورت نیاز افزایش یابند، اما همیشه یک نقطه تماس برای مشتری باقی خواهد ماند (به عنوان مثال اگر یک سوال در مورد صورت حساب وجود دارد، تیم امور مالی لازم است که  در جهت اقدام مناسب ارائه مشاوره نماید).

 

میز خدمات(Service Desk)

«میز خدمات» با یک عملکرد داخلی روبرو است. این به مشتریان داخلی برای ورود سوالات و مشکلات اجازه می دهد، و این دوباره  به شما فرصت  برای مدیریت این در شیوه ای کارآمد می دهد. تامین کنندگان و شرکای همچنین بخش خدمات با ورود به سیستم برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.

اغلب ما به طور سنتی، بخش میز خدمات را صرفا به عنوان یک تابع از بخش فناوری اطلاعات در نظر می گیریم. (به عنوان مثال در صورت بروز یک مشکل با پرینتر، شما باید میز خدمات تماس بگیرید). با این حال در واقعیت، هر گروه یا تیم در سازمان شما می تواند فعالیت میز خدمات خود را اجرا کند. تصور کنید  هر تیم یا بخش سازمان خدماتی را ارائه می کند، و همه آنها خودشان (اغلب به صورت متفاوت) مشتریان داخلی با سوالات و مشکلات مربوط به آن سرویس را برای مجموعه های خود از  را فراهم می کنند. این باعث احساس مناسب آنها برای  عملکرد خود  برای برخورد با این مشتریان داخلی است.

چمع بندی

پس به طور خلاصه، عملکرد میز کمک یک عملکرد خارجی را فراهم می کند که نقطه تماس را برای مشتریان، مدیریت سوالات و مشکلات مشتریان است. عملکرد میز خدمت یک عملکرد داخلی است، ارائه نقطه تماس برای مشتریان داخلی از هر تیم خاص و یا بخش در سازمان شما.

خواندن 3005 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 19 بهمن 1392 ساعت 08:33
  WEBNEGAR TV  

مرام نامه وب نگار

«وب نگار حقوق مشتریان خود را محترم می شمارد، ما در مورد توصیف ویژگی های محصولات خود کاملا شفاف عمل می نماییم، اصالت کالا و خدمات ما شفاف بیان می گردد. در اجرای تعهداتمان کوشا و دقیق هستیم. به مسئولیت اجتماعی مان توجه داریم. در حفظ اسرار مشتری کوشا هستیم»