930411- پشتیبانی از پروتکل «RADIUS»

02 فروردين 773 By In بروزرسانی ها
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

از این پس سامانه مدیریت خدمات رایانه ای وب نگار از پروتکل رادیوس «RADIUS» برای اعتبارسنجی کاربران نیز پشتیبانی خواهیم نمود، کاربران می توانند از مدل استاندارد و یا رادیوس سرور موجود در سازمان استفاده نمایند.

رادیوس چیست؟

RADIUS مخفف کلمه (RADIUS(Remote Authentication Dial-In User Service است و یک پروتکل برای انجام عملیات های مختلفی از جمله احراز هویت یا Authentication، تعیین حدود دسترسی یا Authorization و حسابرسی کاربران یا Accounting استفاده می شود. این پروتکل در سیستم عامل های مختلفی که در دنیا وجود دارد با انواع و اقسام روش ها و با استفاده از نرم افزارهای مختلف قابل پیاده سازی می باشد اما در ویندوزها سرور شرکت مایکروسافت نیز با عنوان NPS یا Network Policy Services شناخته می شود.

این سرویس را می توانید در ویندوز های سرور 2008 به بالا مشاهده کنید. RADIUS Server به سروری گفته می شود که می تواند عملیات های AAA یا همان سه عملیاتی که اشاره شد را انجام دهد، در یک شرکت یا سازمانی که ده ها RAS Server وجود دارد منطقی نیست که همه عملیات های احراز هویت توسط سرورها انجام شود. در چنین حالتی برای متمرکز سازی این سه عملیات از NPS یا RADIUS مایکروسافتی استفاده می شود.

NPS as a RADIUS server

اطلاعات بیشتر:


RADIUS Server
Configuring Active Directory (Windows 2008 Server R2) RADIUS Server

خواندن 2934 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 17 بهمن 1393 ساعت 00:00
وب نگار

وبگاه: www.webnegar.ir پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  WEBNEGAR TV  

مرام نامه وب نگار

«وب نگار حقوق مشتریان خود را محترم می شمارد، ما در مورد توصیف ویژگی های محصولات خود کاملا شفاف عمل می نماییم، اصالت کالا و خدمات ما شفاف بیان می گردد. در اجرای تعهداتمان کوشا و دقیق هستیم. به مسئولیت اجتماعی مان توجه داریم. در حفظ اسرار مشتری کوشا هستیم»