26 ارديبهشت 1391 In کاربردپذیری

از نظر گابلر، شهروندان مشتریان دولت هستند، چون که دولت‌ها نیازمند آن هستند که به جای خدمت رسانی، قدرتمند باشند و بتوانند از ساختار سلسله مراتبی به سمت کار تیمی و مردم شمول در فرایندها حرکت نمایند و در مأموریت سازمان بر روی مشتری متمرکز شوند، دولت‌ها در سرتاسر جهان با چالش‌هایی در تغییر و تحول مواجه هستند و نیاز دارند تا روش‌های اداری و سیستم‌های مدیریتی را نوسازی کنند.
سازمان‌های دولتی یکی از پر مخاطب‌ترین سازمان‌ها می‌باشند که به تعداد شهروندانشان جامعه مخاطب دارند، خدمات رسانی سریع، شفاف و کم هزینه برای دولت و شهروند بسیار مهم است، دولت‌ها سعی می‌کنند که از خدمات الکترونیکی به خصوص خدمات تحت وب با مخاطبان خود مرتبط شده و خدمات متقابل را به اجرا درآورند، قطعاً کاربردپذیر بودن خدمات در دولت الکترونیک نقش مهمی خواهد داشت. هزینه بازگرداندن و اصلاح ذهنیت شهروندی که تجربه بدی از تعامل با خدمات وب در دولت الکترونیک دارد بسیار سنگین و برخی اوقات غیر قابل جبران می‌شود. همچنین عدم رعایت استانداردهای کاربردپذیری منجر به هزینه‌های اصلاح و بازبینی و تغییرات مکرر و همچنین تسریع فرایند استهلاک نرم‌افزار می‌شود.

  WEBNEGAR TV  

مرام نامه وب نگار

«وب نگار حقوق مشتریان خود را محترم می شمارد، ما در مورد توصیف ویژگی های محصولات خود کاملا شفاف عمل می نماییم، اصالت کالا و خدمات ما شفاف بیان می گردد. در اجرای تعهداتمان کوشا و دقیق هستیم. به مسئولیت اجتماعی مان توجه داریم. در حفظ اسرار مشتری کوشا هستیم»